O festivalu

  1. ročník Balkánského filmového festivalu Havlíčkův Brod již klepe na dveře. Hlavní program se uskuteční v sobotu 17. listopadu 2018 od 17 hodin, přičemž samotný festival začne již ve středu 14. listopadu, a sice předpremiérou hudebního dokumentu Scream for Me Sarajevo.

Zakladatelem a duchovním otcem festivalu je dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda, jehož snahou bylo, přivést do Havlíčkova Brodu filmy, které v kinech jen tak neuvidíte. „Balkánské filmy jsou šokující, plné emocí i cynického humoru. Snaží se vyrovnat s břemenem občanské války. Jsou však i kouzelně hravé a poetické, častokrát podobné naší kinematografii,“ říká Jiří Svoboda.

Ředitel festivalu a dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda
Ředitel festivalu a dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda

„Ve Filmovém OKU jsme balkánské filmy promítali hned několikrát. Vždy vzbudily sousty emocí a zájmu. Přivést proto další balkánské filmové snímky do Havlíčkova Brodu byla jasné volba. Chceme divákům ukázat, že Balkán není pouze fenomenální Emir Kusturica,“ doplňuje smysl akce Jiří Svoboda.

  1. ročník filmového festivalu BAFF2018 by nebylo možné uspořádat bez podpory sponzorů a partnerů. Festival podpořily: Kraj Vysočina, KOUS Vysočina z. s., Orel jednota Havlíčkův Brod a Klub Oko Havlíčkův Brod. Děkujeme!